ATV Avrupa Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

ATV Avrupa

Sponsor Bağlantılar

Atv Avrupa, Turkuvaz Televizyon ve Radyo A.Ş. tarafından kurulmuştur. 16 Ekim 1997 tarihinde kurulan Atv Avrupa, başta Avrupa’da yaşayan Türkler olmak üzere, Türkiye ve dünyadan geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Avrupa’da yaşayan Türklerin kanalı olma vizyonuyla yola çıkan kanal, Atv’nin kullandığı “Atv izleyeceksiniz” sloganını kullanmaktadır.

 

Atv Avrupa, 1997-2000 yılları arasında Dinç Bilgin yönetiminde yayın yapmıştır. 2000-2001 yılında ise kanal Çukurova Holding Ciner Medya Grubu’na geçmiştir. 2001’de tekrar Dinç Bilgin tarafından alınan Atv Avrupa, 2002-2007 yılları arasında Ciner Medya Grubu bünyesinde yayın yapmıştır. 2007 yılında TMSF’ye geçen kanal, 2007 yılında yeniden kurucusu Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Dizi, yarışma, eğlence, haber, spor gibi konulara odaklanan Atv Avrupa, özellikle dizi yayıncılığına öncelik vermektedir. Atv’de yayınlanmış ve ilgi görmüş olan dizilerin tekrarı, sık sık Atv Avrupa kanalında ekrana getirildiği gibi, haber yayınları, politika ve siyaset programları, ekonomi gündemi, spor programları gibi yayınlar da Atv Avrupa’da izleyicilerle buluşturulan yayınlar arasında bulunmaktadır.

 

Atv Avrupa, Türkiye’de özellikle dizi seyretmeyi seven ya da dizi tekrarlarını takip etmek isteyenler tarafından izlenen bir kanal olduğu gibi, Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler tarafından da yakından takip edilmektedir. Bilhassa Türklerin yoğun yaşadığı Almanya, Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Atv Avrupa, yayın akışını ve sahip olduğu programları genişletmeyi de hedeflemektedir. Avrupa’da yaşayan Türklerin talepleri doğrultusunda dizi ve program çeşitliliğini revize etmeyi hedefleyen kanalda, dizi ve eğlence programlarının yanı sıra, Atv’de güncel olarak yer alan programlara da yer verilmektedir. Özellikle haber programları, spor yayınları, politikaya dair sohbetler gibi içerikler Atv Avrupa ekranlarında sıklıkla ekrana getirilmektedir. Avrupa’da yaşayan Türklerin kanalı olmayı hedefleyen Atv Avrupa, Türkiye dışında yaşayan Türklere özel yayınlar da yapmaktadır. Avrupa gündemini öne çıkaran ve Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin sorunlarına dikkat çeken programlara da zaman zaman yer veren Atv Avrupa, Türkiye’de bulunan ve Avrupa’da yaşamak isteyen insanlar için de önemli bir bilgi ve yayın kaynağı oluşturmayı hedeflemekte ve bu yönde geliştirmeler yapmayı sürdürmektedir.

Etiketler: atv avrupa canlı izle, atv avrupa kesintisiz yayın, donmadan izle atv avrupa, atv avrupa tv izle, atv avrupa canlı1

Sponsor Bağlantılar
KANAL LİSTESİ