Haber Global Canlı izle

Haber Global

Haber Global Canlı Yayın


Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. tarafından kurulan Haber Global 27 Eylül tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Haber Global'in yayın felsefesi haberciliğe yeni bir soluk getirmektir. Bu ifade açılış konuşmalarında yer almaktadır. Bu iddialı haber kanalı alanında uzman kişiler ile çalışmaya başlamıştır.

Hızlı ve doğru habercilik alanında önde olmayı hedeflemektedir. Öncelikli hedefi haber olan bu kanal sadece ülke içindeki haber değeri taşıyan durumları değil; dünya gündemini de yakından takip ederek insanlara sunmaktadır. Haber programlarını yanı sıra haber tartışma programları, ekonomi, spor programları, teknoloji, sanat, eğlence, sosyal medya, belgesel gibi birçok alanda yayın yapmaya başlamıştır.  Haber Global'in Yönetim Kurulu Başkanı iş dünyasını yakından tanıdığı iş insanı Elnur Abdullayev'dir. Kanal birçok önemli ismi bir araya getirmiştir.Haber Global'in Dikkat Çeken ProgramlarıHaber İçerikli Programlar

Hafta içi her gün sabah saat 06.00 'da Seda Selek'in sunumu ile "Türkiye'de Sabah" programı sabah haberlerini ekrana getirmektedir. Saat 9.00 ile 13.00 arası Erhan Ertürk'ün sunumu ile Ankara kulislerindeki son gelişmeler, ekonomi ve spor haberleri ve dünyadan haberleri vermektedir. Saat 13.00'dan 16.00 arası Senem Toluay Ilgaz'ın sunumuyla günü şekillendiren tüm haberler, saat 16.00'da Osman Girgin'in sunumuyla "Günün Nabzı" programı, 19.00'da Ekin Olcayto ile  "Ana Haber" ekrana gelmektedir. Saat 23.00 Gülay Özdem ile "Günün Sonu" programı ekrana gelmektedir. Sabaha kadar süregelen haber bülteninin ise Cansu Şimşek ve Nevra Öner sunmaktadır.

Tartışma Programları

Haber Global'de Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 20:00’de Senem Toluay Ilgaz'ın sunumu ile ‘’Neden?’’ programı, Salı ve Perşembe günleri de saat 20:00’de Erhan Ertürk'ün sunumu ile ‘’Müzakere’’ programları ekranlara gelmektedir.

Ekonomi Programları

Pazartesi ve Cuma günleri saat 11.20'de Murat Üzel "Mesai" programı ile ekonomi alanındaki gelişmeler ekrana gelmektedir. Bunların dışında birçok farklı program alanında uzman kişiler tarafından izleyici ile buluşmaktadır. Haber Global özgün habercilik anlayışı ile bu camiada kısa sürede adından çokça söz ettireceğe benzemektedir. Haberin dışında tartışma, belgesel ve gerçek hayat hikayelerinin derlenerek insanlara sunulduğu programları da bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

Haber Global Programları

 

 

Artı Eksi  

 

artı eksi haber globalBilinenlerin doğruluğu kanıtlanana kadar yanlış, asla yanlış değildir. Farklı görüş ve düşüncelere sahip tarafların aynı masada varsayılan doğru üzerinde konuştuğu program "Artı Eksi" , Haber Global ekranlarının en sevilen programlarından biridir. Serdar Doğan’ın sunumuyla güçlü bir münazara ortamı sunulan "Artı Eksi" kültürel ve toplumsal çarpışmaların masaya yatırıldığı bir program olma özelliği taşır.

 


Başka Şeyler     

 

başka şeyler haber globalİnsanlığın var olduğu ilk günden bu yana insanların bilinmeze olan ilgisi her zaman mevcuttur. Bilinmezliklerin mercek altına alınarak toplumsal ve kişisel bakış açılarının kazandırılması gerekmektedir. Bilinmezlik karanlığının aydınlatıldığı  bilgiler ışığında konuşulan "Başka Şeyler" ciddi bir kitleye hitap etmenin yanında başarılı bir program olma özelliği taşır. Bilinmeze olan yolculuğun ilk durağı olan "Başka Şeyler" Haber Global ekranlarında yayınlanıyor.

 


Neden?    

 

neden haber globalTürkiyede ve dünyada olan biten ne varsa arkasına sığınan mutlaka bir neden sorusu vardır. Neden diye sorularak başlanan program asla soruların cevapsız bırakılmadığı bir yerdir. Satır arasına gizlenen yorumları okunduğu, ezber bozan bilgileri tartışıldığı ve zihni açan konuşmaların konu alındığı tartışmalara ev sahipliği yapar. Haber Global "Neden?" diye soruyor, alanında uzman kişiler cevap veriyor.

 


Jülide Ateş ile 40  

   

jülide ateş ile 50 haber globalSadece 40 soru sorularak yön verilen programda, saatlere bedel bir röportajın yapıldığı "Jülide Ateş ile 40" soruların sorulduğu andan itibaren kırmızı çizginin aşıldığının sinyallerini verir. Yüksek tansiyonun sürekli olarak var olduğu, en doğru cevapların alınması için çaba gösterilen bu program, çözüm sunulması için geliştirilmiş bir stratejidir ve bu strateji zaman zaman konukları terletebilir.

 


Kontra  

 

kontra haber globalVar olan spor gündemini belirleyen, spor dünyasına yön veren Haber Global programı "Kontra", sporda solukların tutulduğu her an varlığını korur. En doğru bilgiyi en hızlı ve güvenilir şekilde izleyicisine ulaştıran "Kontra", Onur Tuğrul'un moderatörlüğünde Haber Global  ekranlarında evlerinize konuk olur. Spora dair tüm ayrıntı ve detayların alınabileceği program  Haber Global  ekranlarından izlenebilir.
 

KANAL LİSTESİ