NTV Canlı izle

NTV

NTV 

 

1996 yılında kurulmuş olan Ntv o yıldan bu yana ulusal bir yayın kanalı olarak hizmet vermektedir. Kanalın en önemli özelliği Türkiye'de yayın hayatına başlayan ilk haber kanalı olmasıdır. Ntv'in ardından birçok haber kanalı kurulmuş ve hizmete başlamıştır. Bu açıdan Ntv Türkiye'de haber kanallarının öncüsü olarak görülmektedir. Kurucusu Cavit Çağlar olan kanala ek olarak daha sonra Ntv Spor bir alt kanal olarak kurulmuştur. Fakat kısa bir süre önce Ntv Spor yayın hayatını sonlandırmıştır. Bu süreden beri Ntv yayın hayatını yeniden tek başına sürdürmeye devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra kanalın en önemli özelliklerinden biri de ulusal televizyon sektöründe tematik kanal anlayışını ilk benimseyen kanal olmasıdır.

 

NTV Yayın ve Programları

 

Ntv ana gündem başlıkları ve çeşitli programları ile birçok farklı televizyon programına ev sahipliği yapmaktadır. Her saat başında gerçekleştirilen haber programları ile gün içerisinde yaşanan gelişmeler izleyicilere aktarılmakta, kısaca gündem başlıkları üzerinde durulmakta, canlı telefon bağlantıları aracılığıyla son dakika haberleri değerlendirilmektedir. Her pazar günü Hasan Bülent Kahraman'ın moderatörlüğünde "Bildiğiniz Gibi Değil" adındaki program yayınlanmaktadır. Bu programda teknoloji, müzik, sağlık gibi birçok farklı konuda tartışmalar yapılmakta, çeşitli başlıklarda sohbetler gerçekleştirilmektedir.

Cumartesi günleri yayınlanan "Tam Senlik" adlı program ise bir moda programıdır. Bahar Akşa tarafından hazırlanıp sunulan bu programda moda ile ilgili en güncel bilgi akışı sağlanmakta, trend olmuş yeni renkler ve tarzlar izleyicilere sunulmaktadır.

Ntv'nin en ilgi çeken programlarından biri de "Doktorunuz Ne Diyor?" adlı programdır. Bu programda gerçekleştirilen sokak röportajlarıyla halkın sorduğu sorular hemen stüdyoda bulunan doktora soruluyor ve programda bulunan uzman hekimler soruları cevaplıyor. Yani bu programda sorular sorulduğu gibi mikrofonun ucundaki vatandaş cevabı anında almaktadır.

"Dünyanın Haberi" adlı programda ise Dünya'da yaşanan gelişmeler izleyicilere aktarılmakta, en güncel küresel haberler mercek altına alınmaktadır. Programda siyasi gelişmeler sıcağı sıcağına ele alınmakta ve sunucu Ahmet Yeşiltepe tarafından izleyicilere aktarılmaktadır. Özellikle seçim dönemlerinde yayına giren "Seçime Doğru" programı, yaklaşmakta olan seçimlerin nabzını tutmakta ve il il hangi partinin, hangi kampanyaları yürüttüğünü izleyicilere ulaştırmaktadır.

 

 

NTV Programları

 

 

NTV Ana Haber   

 

ntv ana haberGün içinde olan bitenin özetlendiği, gerekli ayrıntıların verilerek toplumun aydınlatılması için hazırlanan NTV Ana Haber Seda Öğretir'in sunumlarıyla yayınlanır. Siyaset dünyasına yol vermek, uluslararası ilişkilerde kat edilen yolu görmek, sıcak noktalar ve ülkemiz için yapılan çalışmalar gündeme alınır. Tarafsız, kaliteli haberin adresi NTV Ana Haber her gün canlı yayın ile gün özeti için ekranlarda yerini alır.

 


Gülay Afşar ile Gece Gündüz

    

gülay afşar ile gece gündüz ntvHer ne kadar ülkemizde haber dendiğinde akla ilk başta siyasetin gelmesi çok yaygın hata olsa da NTV ekranları bu hatayı göz ardı ederek kültür haberlerinin yapıldığı bir programa imza atmıştır. Müzik, sinema, tiyatro, moda veya kitap alanındaki gelişmeleri yakından takip edildiği "Gülay Afşar ile Gece Gündüz" Türkiye’nin kültür sanat gündeminin masaya yatırıldığı ve ayrıntılı olarak incelendiği bir programdır.

 


Çarşı Pazar Ekonomi 

   

çarşı pazar ekonomi ntvEkonomi sadece stüdyoda sunulan haberlerden ibaret değildir. Sokaktaki halkın, esnafın, işçinin cebi de Türkiye ekonomisinin büyük bir kısmını oluşturur. Pazarda satılan üründen turizme, eğitimden futbola, çarşı pazar ekonomisinin detaylı incelemelerinin yapıldığı "Çarşı Pazar Ekonomi"  NTV ekranlarından halka hitap etmek için sesleniyor. Halkın yakından takip ettiği  "Çarşı Pazar Ekonomi"  Türkiye’nin sevilen haber programlarından biridir çünkü çarşı pazar ekonomisi direk olarak vatandaşın cebinin haberidir.

 


Küresel Salgın   

 

küresel salgın ntvÜlkemizi ve dünyamızı etkisi altına alarak, sürekli olarak gündemde kalmayı başaran koronavirüs ile ilgili en güncel ve doğru bilgileri ekranlara taşıyan "Küresel Salgın", günlük olarak verilerin ve gelişmelerin paylaşıldığı bir programdır.  Bilinç düzeyinin artması için izlenmesi tavsiye edilir. Koronavirüs tedbirlerinden, gelişmelerine kadar konuşulması gereken tüm bilgilerin bir arada sunulduğu tek platformdur.

 


Yakın Plan  

   

yakın plan ntvNTV ekranlarından yayınlanan "Yakın Plan" yayınlanan diğer haber bültenlerinden farklı olarak sadece günün özetini vermek yerine, ertesi gün gündemini sarsacak olayları ekrana getirerek önceden yaptığı tahmin ve tespitler ile toplumun yürüdüğü yola ışık tutar. Sadece olan ile değil, olacak olanla da ilişkili olan "Yakın Plan" NTV kanalınının sevilen haber programlarından biridir.

 


Piyasa Ekranı  

 

piyasa ekranı ntvÜlkemizin ve dünyamızın ekonomi nabzının tutulduğu "Piyasa Ekranı" güne damgasını vuran gelişmelere mercek tutmaktadır. Ekonomi basınını analiz ederek geleceğe yön vermeyi amaçlayan "Piyasa Ekranı" var olan ekonominin daha da  iyiye gitmesi için yorumlarda da bulunulan bir program olma özelliği taşır. Ülke ve dünya ekonomisi üzerine Türkiye’de yayınlanan en kaliteli programlardan biridir.
 

KANAL LİSTESİ