Ulusal Kanal Canlı izle

1.Yayın2.Yayın

Ulusal Kanal

Ülkemizde yayın yapan haber kanalları arasında önde gelen bir diğer kanal, doğru ve objektif habercilik ilkesiyle yayın hayatına başlamış olan Ulusal Kanal’dır. Kanal kaliteli ve seviyeli bir yayıncılık anlayışına sahiptir. Bu nedenle kendine ait kemik bir izleyici kitlesi oluşturmuştur.

Ülkenin köklü kanallarından biri olan Ulusal Kanal’ın kuruluş tarihi 2000’dir. Bu tarihten itibaren yayın hayatına da başlayan kanal o günden bu güne kesintisiz bir şekilde yayın hayatına devam etmiştir. Merkezi İstanbul Beyoğlu’nda bulunan kanal oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahiptir ve bu nedenle geniş bir kitleye hizmet sunmaktadır. Bu açıdan kablolu TV yayınları üzerinden kanalın izlenme imkânı bulunmasının yanı sıra İnternet üzerinden de çeşitli şekillerde izleyicilerin kanala erişim imkânı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kanal uydu sistemleri ve normal antenler aracılığıyla da kolayca izlenebilmektedir. Kanal Türkçe dilinde olmak üzere ülkenin tamamına yayın yapmaktadır.

Ulusal Kanal Yayıncılığı

Kanalın yayın akışı ve yayın politikasını genellikle haber ve benzeri içerikler oluşturmaktadır. Bu noktada kanalda haber, sağlık, yaşam, beslenme, spor, hava durumu, güncel, aktüel, siyaset, politika, belgesel gibi çeşitli konularda yayınlar hazırlanmakta ve bunlar izleyicilere sunulmaktadır. Her sabah dün yaşanan gelişmelerin aktarıldığı sabah haberlerinin dışında her gün öğle saatlerinde ve akşam 18.00’de günün yaşanan gelişmeleri izleyicilere aktarılmaktadır. Ulusal kanal doğru ve tarafsız habercilik ilkesiyle yayın hayatına başlamıştır. Bu nedenle gün boyunca yaşanan en sıcak gelişmeler tarafsız ve doğru bir şekilde hızlıca izleyicilerine aktarmaktadır.

Türkiye’de en çok reyting getiren televizyon programları arasında şüphesiz diziler bulunmaktadır. Reyting sıralamalarını altüst eden birçok kanal aslında ağırlıklı olarak dizi yayınları yapan kanallardır. Bu nedenle Ulusal Kanal da dizi yayınlarına ağırlık vermeye başlamıştır.

Bunların yanı sıra kanalın en çok ilgi çeken formatlarından bir diğerini ise siyaset ve politika temalı tartışma programları oluşturmaktadır. Kanalda haftanın belli günlerinde ve saatlerinde bu tarz programlar yayınlanmakta, dünya ve ülke siyaseti hem stüdyoda bulunan konuklarla hem de uzaktan canlı telefon bağlantıları aracılığıyla tartışılmakta ve izleyicilere tarafsız bir şekilde sunulmaktadır. 

KANAL LİSTESİ